Dan planeta Zemlje
Autor: Marina Šoufek Podhraški, 23. 4. 2013.

Već duže vrijeme učenici 2. b razreda Osnovne škole Ljudevita Gaja bili su uključeni u projekt pod nazivom „Dan planeta Zemlje“ u kojem su izrađivali planet Zemlju od kaširanog papira, pravili cvjetove i ribice za ukrašavanje planete, gledali prezentacije, izrađivali plakate i slike od starog novinskog papira.

Upoznali su zaštićene biljke i životinje naše domovine, pisali su sastave te eko poruke. Projekt je završen, u ponedjeljak 22. travnja, kvizom Tko zna više? gdje su učenici na zabavan i kreativan način pokazali svoje znanje. Četiri skupine učenika (tratinčice, potočnice, leptirići i pčelice) natjecali su se kroz nekoliko etapa kviza- pitalice, slagalice, praktični radovi, igra asocijacije i eko poruke kako bi što bolje pokazali svoje znanje. Pobijedila je skupina tratinčica koja se na kraju zasladila bombonima, a svi su učenici dobili priznanje za sudjelovanje u projektu. Nakon toga, učenici su izašli u školski park gdje su posadili sadnice koje su bile njihov poklon planeti Zemlji.

Božica Turkalj

Planeta Zemlja je u našim rukama

Ljudi su stvarali pritisak na zemlju tako što su stvarali onečišćenja. Jednoga dana je jedan čovjek iz komunalnog poduzeća došao pregledati grad da vidi je li čist. Začudio se koliko je onečišćen. Ja sam došao do njega i šapnuo mu na uho da osmislimo projekt kako da napravimo planetu Zemlju zdravom. Kada su to čuli ljudi malo su se opametili i svi smo zajedno stvorili okoliš iz snova. Kada je to čula Zemlja poslala nam je sunčeve zrake kao zahvalu što brinemo za nju.

Vito Dropuljić,

učenik 2. b razreda