preskoči na sadržaj

Osnovna škola Ljudevita Gaja Nova Gradiška

Login
Tražilica
 
CARNet
07.05.2021. 10:08
Webinar: "Kako unaprijediti sadržaj tečaja uz pomoć H5P alata – 1. dio"
U četvrtak, 13. svibnja 2021. godine s početkom u 13 sati nastavljamo edukaciju korisnika s webinarom pod nazivom "Kako unaprijediti sadržaj tečaja uz pomoć H5P alata – 1. dio". Sedmi u ... The post Webinar: "Kako unaprijediti sadržaj tečaja uz pomoć H5P alata – 1. dio" appeared first on CARNET .

06.05.2021. 15:52
Prethodno savjetovanje – Nabava mrežne opreme za okosnicu CARNET mreže
Hrvatska akademska i istraživačka mreža-CARNET objavila je prethodno savjetovanje sa zainteresiranim gospodarskim subjektima za nabavu aktivne mrežne opreme za nadogradnju okosnice CARNET mreže u sklopu projekta “e-Škole: Cjelovita informatizacija procesa ... The post Prethodno savjetovanje – Nabava mrežne opreme za okosnicu CARNET mreže appeared first on CARNET .

« Svibanj 2021 »
Po Ut Sr Če Pe Su Ne
26 27 28 29 30 1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31 1 2 3 4 5 6
Prikazani događaji

 

"Mozak nije posuda koju treba napuniti,

već vatra koju treba zapaliti" 

(Plutarh)  

- prethodni citati -

Brojač posjeta
Ispis statistike od 7. 3. 2011.

Ukupno: 552937
Ovaj mjesec: 981
Ovaj tjedan: 827
Danas: 170
GODIŠNJAK

ŠKOLSKA PREHRANA

e-Škole

 

HIMNA ŠKOLE

 

Podno Slavče, kraj potoka,
djetinjstvo se moje smije.
Prva ljubav tu se krije,
naše igre, maštarije.

Tu se uči, tu se radi,
slažu dvojke i petice.
Novi život tu se gradi
u  školi kraj Šumetlice.
 
Našu školu mnogi znaju
po slavnome Ljudevitu Gaju.
Daleko se čuje ime
eko-škola Slavonije.

HIMNA EKO-ŠKOLE

  

Hoće li sunce zauvijek sjati?
Zlatne haljine na nebu tkati?
Hoće li trava zelena biti?
Svi zdravu vodu želimo piti.
 
S.O.S. otvorite oči.
S.O.S. zemlja vas moli.
S.O.S. ljubavi treba.
Ona nas hrani i vodi do neba.
    
Hoće li vjetar donositi kišu?
Il΄ nam se tužni dani pišu?
Hoće li ljubav jača biti
da prirodu zdravu štiti?
 
S.O.S. otvorite oči…

EKO KODEKS

DIJAMANTNI CERTIFIKAT

LOGO STOP NASILJU

LJUDEVIT GAJ

Hrvatski preporoditelj, književnik, političar, zastupnik u Hrvatskom Saboru te tvorac ilirizma i vođa hrvatskog narodnog preporoda. Ljudevit Gaj rođen je 8. srpnja 1809. u Krapini. Njegova pjesma Još Hrvatska ni propala postala je hrvatska narodna preporodna budnica. Umro je  20. travnja 1872. u Zagrebu.

Posjetite...

Obrazovanje

 

Popis lektire

 

 

POPIS LEKTIRE ZA 1. RAZRED

(izabrati 4 djela, obavezno prvo)

 

  1. Jacob i Wilhelm Grimm: Bajke (izbor)
  2. Zvonimir Balog: Male priče o velikim slovima
  3. Grigor Vitez: A zašto ne bi
  4. Ljudevit Bauer: Tri medvjeda i gitara
  5. Sunčana Škrinjarić: Kako sanjaju stvari ili Plesna haljina žutog maslačka
  6. Jens Sigsgaard: Pale sam na svijetu
  7. Ewa Janikovszkv: Baš se veselim ili Znaš li i ti ili Da sam odrastao ili Kako da odgovorim
  8. Željka Horvat-Vukelja: Hrabrica ili Zdenko Slovojed ili Slikopriče ili Leteći glasovir ili Petra uči plivati
  9. Sonja Zubović: Kako se gleda abeceda
  10. Ivanka Borovac: Životinjska abeceda
  11. Stanislav Femenić: Idi pa vidi
  12. Svjetlan Junaković: Dome, slatki dome
  13. Jean-Baptiste Baronian: Figaro, mačak koji je hrkao
  14. Ana Đokić-Pongrašić: Nemaš pojma, Grizlijane

 

 

POPIS LEKTIRE ZA 2. RAZRED

(izabrati 5 djela, obavezno prvo)

 

  1. Hans Christian Andersen: Bajke (izbor)
  2. Ratko Zvrko: Grga Čvarak
  3. Kareli Čapek: Poštarska bajka
  4. Carlo Collodi: Pinokio 
  5. Alan Aleksandar Milne: Medo Winnie zvani Pooh
  6. Dubravko Horvatić: Stanari u slonu
  7. Nevenka Videk: Pismo iz Zelengrada
  8. Nada Iveljić: Nebeske barke ili Pronađeno blago ili Božićna bajka
  9. Želimir Hercigonja: Poštar zeko Brzonogi ili Prašnjavko ili Kjel crna labud ptica ili Vodenjak i stara kruška
  10. Andrea Peterlik-Huseinović: Plavo nebo ili Ciconia ciconia
  11. Desa Muck: Anica i sportski dan ili Anica i čarobnica Lili
  12. Ela Peroci: Djeco, laku noć (izbor)
  13. Ivica Bednjanec: Male ljubavi
  14. Mila Željeznjak: Sretne priče
  15. Božidar Prosenjak: Miš
  16. Hrvoje Kovačević: General Kiro miš
  17. Larisa Mravunac: Dječak u zvjezdanim čizmama
  18. Charles Perrault: Bajke (izbor: Vile, Kraljević Čuperak, Mačak u čizmama, Pepeljuga ili Ljepotica i zvijer Mme Leprimce de Beaumont koja se redovito tiska pod Perraultovim imenom.)
  19. Nada Zidar-Bogadi: Sretni cvrčak

 

 

 

 

 

 

 

POPIS LEKTIRE ZA 3. RAZRED

(izabrati 7 djela, obavezna prva dva)

 

  1. Mato Lovrak: Vlak u snijegu
  2. Ivana Brlić-Mažuranić: Čudnovate zgode šegrta Hlapića
  3. Luko Paljetak: Miševi i mačke naglavačke
  4. Vladimir Nazor: Bijeli jelen
  5. Dubravko Horvatić: Grički top 
  6. Sanja Polak: Dnevnik Pauline P. ili Drugi dnevnik Pauline P.
  7. Sanja Pilić: Nemam vremena ili E baš mi nije žao ili Hoću i ja
  8. Stanislav Femenić: Ludi kamen
  9. Hugh Lofting: Pripovijest o doktoru Dolittleu
  10. Nada Iveljić: Šestinski kišobran ili Čuvarice novih krovova
  11. Božidar Prosenjak: Sijač sreće
  12. Gianni Rodari: Putovanje Plave strijele ili Čipolino
  13. Hrvatske narodne bajke
  14. James M. Barrie: Petar Pan
  15. Slavko Kolar: Jurnjava na motoru
  16. Frank Lyman Baum: Čarobnjak iz Oza
  17. Otfried Preussler: Mali vodenjak ili Mala vještica
  18. Elwyn Brooks White: Paukova mreža
  19. Dragutin Horkić: Čađave zgode
  20. Basne (izbor)

 

 

POPIS LEKTIRE ZA 4. RAZRED

(izabrati 7 djela, obavezna prva dva)

 

  1. Ivana Brlić-Mažuranić: Regoč i Šuma Striborova
  2. Mato Lovrak: Družba Pere Kvržice
  3. Anto Gardaš: Duh u močvari ili Ljubičasti planet ili Izum profesora Leopolda ili Bakreni Petar ili Tajna zelene pećine ili Igračke gospođe Nadine
  4. Erich Kästner: Emil i detektivi ili Tonček i Točkica ili Leteći razred ili Blizanke
  5. Hrvoje Kovačević: Tajna Ribljeg Oka ili Tajna mačje šape ili Tajna Tužnog psa ili Tajna graditelja straha ili Tajna zlatnog zuba
  6. Slavko Mihalić: Petrica Kerempuh
  7. Felix Salten: Bambi
  8. Rudvard Kipling: Knjiga o džungli
  9. Nikola Pulić: Ključić oko vrata
  10. Matko Marušić: Snijeg u Splitu
  11. Johanna Spyri: Heidi
  12. Jagoda Truhelka: Zlatni danci
  13. Zlata Kolarić-Kišur: Moja zlatna dolina
  14. Maja Gluščević: Bijeg u košari ili Klopka za medvjedića
  15. Nada Mihoković-Kumrić: Tko vjeruje u rode još
  16. Silvija Šesto: Bum Tomica ili Bum Tomica 2
  17. Zoran Pongrašić: Mama je kriva za sve
  18. Hrvoje Hitrec: Eko Eko
  19. Istvan Bekeffi: Pas zvan gospodin Bozzi
  20. Sanja Lovrenčić: Esperel, grad malih čuda
  21. Astrid Lindgren: Pipi Duga Čarapa ili Ronja razbojnička kći ili Razmo u skitnji
  22. Zvonimir Balog: Ja magarac ili Pusa od Krampusa ili Nevidljiva Iva ili Zmajevi i vukodlaci
  23. Ludwik Jerzy Kern: Ferdinand Veličanstveni
  24. Anton van de Velde: Neobični doživljaji ptića Sovica
  25. Čečuk, Čunčić-Bandov, Horvat-Vukelja, Kolarić-Kišur: Igrokazi

 

 

POPIS LEKTIRE ZA 5. RAZRED

(izabrati 9 djela, obavezna prva tri)

 

  1. Ivan Kušan: Uzbuna na Zelenom Vrhu ili Koko i duhovi  ili Zagonetni dječak ili Koko u Parizu ili Lažeš, Melita  ili Domaća zadaća
  2. Šaljive narodne priče
  3. Ferenc Molnar: Junaci Pavlove ulice
  4. Milivoj Matošec: Strah u Ulici lipa ili Tiki traži neznanca ili Posada oklopnog vlaka ili Suvišan u Svemiru
  5. Grigor Vitez: Pjesme
  6. Sempe/Goscinny: Nikica
  7. Miro Gavran: Sretni dani ili Kako je tata osvojio mamu ili Zaljubljen do ušiju ili Svašta u mojoj glavi
  8. Zlatko Krilić: Početak plovidbe ili Čudnovata istina ili Zabranjena vrata ili Veliki zavodnik ili Šaljive priče i priče bez šale
  9. Sanja Pilić: Mrvice iz dnevnog boravka
  10. Pavao Pavličić: Zeleni tigar ili Petlja ili Trojica u Trnju
  11. Michael Coleman: Zov labirinta ili Mreža je bačena ili Bijeg s Mreže
  12. Tihomir Horvat: Tajna Gornjega grada ili Frka u Ščitarjevu ili Muki
  13. Mark Twain: Doživljaji Toma Sawyera ili Doživljaji Huckleberrvja Finna
  14. Jules Verne:Put u središte zemlje ili Put oko svijeta za 80 dana ili 20000 milja pod morem
  15. Maja Brajko-Livaković: Finka Fi
  16. Tito Bilopavlović: Paunaš
  17. Aleksandar Puškin: Bajka o ribaru i ribici
  18. Basne (izbor)
  19. Branka Primorac. Ljubavni slučaj mačka Joje
  20. Roald Dahl: Charlie i tvornica čokolade
  21. Michael Ende: Jim Gumb i strojovođa Lucas
  22. Ivan Cankar: Istina i ljubav
  23. Henry Winterfeld: Timpetill (Grad bez roditelja)
  24. Hrvoje Hitrec: Matko na štakama
  25. Anto Gardaš: Miron u škripcu ili Filip dječak bez imena
  26. Selma Lagerlof: Legende o Kristu

 

 

POPIS LEKTIRE ZA 6. RAZRED

(izaberi 9 djela, obavezna prva tri)

 

  1. Ivana Brlić-Mažuranić: Priče iz davnine (osim Šume Striborove i Regoča koji su obrađeni u četvrtome razredu)
  2. Stjepan Tomaš: Mali ratni dnevnik
  3. August Šenoa: Povjestice
  4. Blanka Dovjak-Matković: Zagrebačka priča
  5. Mark Twain: Kraljević i prosjak
  6. Henrvk Sienkievvicz: Kroz pustinju i prašumu
  7. Ivona Šajatović: Tajna ogrlice sa sedam rubina
  8. Snježana Grković-Janović: Velebitske vilin staze
  9. Josip Cvenić: Čvrsto drži joy-stick
  10. Jadranko Bitenc: Twist na bazenu
  11. Šime Storić: Poljubit ću je uskoro, možda
  12. Christine Nostlinger: Konrad, dječak iz limenke ili Olfi među ženama
  13. Vlatko Šarić: Rogan ili Miško
  14. Vladimir Nazor: Veli Jože
  15. Milutin Majer: Dolazak Hrvata
  16. Melita Rundek: Psima ulaz zabranjen
  17. Dubravko Horvatić: Junačina Mijat Tomić
  18. Jonathann Swift: Gulliverova putovanja
  19. Alfonse Daudet: Pisma iz moga mlina
  20. Joža Horvat: Waitapu ili Operacija Stonoga
  21. Frances Hodgson Burnett: Mali lord
  22. Pajo Kanižaj: Tričave pjesme
  23. Danijel Dragojević: Bajka o vratima
  24. Želimir Hercigonja: Tajni leksikon
  25. C. S. Lewis: Kronike iz Narnije (izbor)
  26. Oscar Wilde: Sretni kraljević
  27. Nikola Pulić: Maksimirci

 

 

POPIS LEKTIRE ZA 7. RAZRED

(izabrati 9 djela, obavezna prva tri)

 

  1. Božidar Prosenjak: Divlji konj
  2. Hrvoje Hitrec: Smogovci
  3. Vladimir Nazor: Pripovijetke
  4. Dobriša Cesarić: Pjesme
  5. Damir Miloš: Bijeli klaun
  6. Zoran Pongrašić: Gumi-gumi
  7. Branka Primorac: Maturalac
  8. Dubravko Jelačić-Bužimski: Sportski život Letećeg Martina ili Balkanska mafija ili Martin protiv CIA-e i KGB-a
  9. Charles Dickens: Oliver Twist
  10. Ićan Ramljak: Povratnik ili San bez uzglavlja
  11. August Šenoa: Čuvaj se senjske ruke
  12. Dinko Šimunović: Duga
  13. Pero Zlatar: Otključani globus
  14. Zvonko Todorovski: Prozor zelenog bljeska ili Mirakul od mora
  15. Branka Kalauz: Čuj, Pigi, zaljubila sam se
  16. Jadranka Klepac: Miris knjige
  17. Bernard Jan: Potraži me ispod duge
  18. Daniel Defoe:Robinson Crusoe
  19. Pavao Pavličić: Dobri duh Zagreba
  20. Vjekoslav Majer: Dnevnik malog Perice
  21. Sue Tovvnsend: Tajni dnevnik Adriana Molea ili Novi jadi Adriana Molea
  22. Vjenceslav Novak: Iz velegradskog podzemlja
  23. Scott O'Dell: Otok plavih dupina ili Caru carevo
  24. Gustav Schwab: Najljepše priče klasične starine
  25. Nada Iveljić: Želiš li vidjeti bijele labudove ili Bijeli patuljak ili Lutke s dušom
  26. Deborah Ellis: Djevojčica iz Afganistana
  27. Nada Mihoković-Kumrić: Lastin rep
  28. C. S. Lewis: Kronike iz Narnije
  29. Izbor proze i poezije o domovinskome ratu

 

 

POPIS LEKTIRE ZA 8. RAZRED

(izabrati 9 djela, obavezna prva tri)

 

  1. Dinko Šimunović: Alkar
  2. Slavko Kolar: Breza
  3. Dragutin Tadijanović: Srebrne svirale
  4. Ernest Hemingway:  Starac i more
  5. August Šenoa: Prosjak Luka ili Branka
  6. Dnevnik Ane Frank
  7. Ephraim Kishon: Kod kuće je najgore
  8. Višnja Stahuljak: Don od Tromeđe ili Zlatna vuga
  9. Marija Jurić Zagorka: Kći Lotršćaka
  10. Sunčana Škrinjarić: Ulica predaka ili Čarobni prosjak
  11. Đuro Sudeta: Mor
  12. William Shakespeare: Romeo i Julija
  13. Pero Budak: Mećava
  14. Silvija Šesto: Debela ili Vanda ili Tko je ubio Pašteticu
  15. Nada Mihelčić: Bilješke jedne gimnazijalke
  16. Maja Brajko Livaković: Kad pobijedi ljubav
  17. Sanja Pilić: O mamama sve najbolje ili Sasvim sam popubertetio
  18. Vladan Desnica: Pravda
  19. Mate Balota: Tijesna zemlja
  20. Eugen Kumičić: Sirota ili Začuđeni svatovi
  21. Tomislav Milohanić: Deštini i znamenje
  22. Miroslav Krleža: Djetinjstvo
  23. Ivan Goran Kovačić: Pripovijetke
  24. Karl Bruckner: Sadako hoće živjeti
  25. Josip Laća: Grand hotel
  26. Goran Tribuson: Legija stranaca ili Rani dani ili Ne dao Bog većeg zla
  27. Zlatko Krilić: Krik
  28. Milena Mandić: Pokajnik
  29. Antoine de Saint Exupery: Mali princ
  30. Richard Bach: Galeb Jonathan Livingston
  31. Nancy Farmer: Kuća škorpiona
  32. Nick Hornby: Sve zbog jednog dječaka
  33. Michael Ende: Momo ili Beskrajna priča

 
 


 

preskoči na navigaciju