preskoči na sadržaj

Osnovna škola Ljudevita Gaja Nova Gradiška

Login
« Travanj 2024 »
Po Ut Sr Če Pe Su Ne
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
Prikazani događaji

 

 

"Mozak nije posuda koju treba napuniti,

već vatra koju treba zapaliti" 

(Plutarh)  

- prethodni citati -

Brojač posjeta
Ispis statistike od 7. 3. 2011.

Ukupno: 693091
Ovaj mjesec: 3346
Ovaj tjedan: 320
Danas: 110
GODIŠNJAK

ŠKOLSKA PREHRANA

e-Škole

 

HIMNA ŠKOLE

 

Podno Slavče, kraj potoka,
djetinjstvo se moje smije.
Prva ljubav tu se krije,
naše igre, maštarije.

Tu se uči, tu se radi,
slažu dvojke i petice.
Novi život tu se gradi
u  školi kraj Šumetlice.
 
Našu školu mnogi znaju
po slavnome Ljudevitu Gaju.
Daleko se čuje ime
eko-škola Slavonije.

HIMNA EKO-ŠKOLE

  

Hoće li sunce zauvijek sjati?
Zlatne haljine na nebu tkati?
Hoće li trava zelena biti?
Svi zdravu vodu želimo piti.
 
S.O.S. otvorite oči.
S.O.S. zemlja vas moli.
S.O.S. ljubavi treba.
Ona nas hrani i vodi do neba.
    
Hoće li vjetar donositi kišu?
Il΄ nam se tužni dani pišu?
Hoće li ljubav jača biti
da prirodu zdravu štiti?
 
S.O.S. otvorite oči…

EKO KODEKS

DIJAMANTNI CERTIFIKAT

LOGO STOP NASILJU

LJUDEVIT GAJ

Hrvatski preporoditelj, književnik, političar, zastupnik u Hrvatskom Saboru te tvorac ilirizma i vođa hrvatskog narodnog preporoda. Ljudevit Gaj rođen je 8. srpnja 1809. u Krapini. Njegova pjesma Još Hrvatska ni propala postala je hrvatska narodna preporodna budnica. Umro je  20. travnja 1872. u Zagrebu.

Obrazovanje

 

 

 

 

Naslovnica
Povratak na prethodnu stranicu Ispiši članak Pošalji prijatelju
Erasmus- učiteljski posjet u Osnovnoj škola Ljudevita Gaja

Od 1.6. – 5.6. održani su online sastanci u Osnovnoj školi Ljudevita Gaja u sklopu Erasmus projekta “Učiti kako učiti”, a u kojem naša škola sudjeluje zajedno s partnerskim školama iz Grčke i Poljske. Naime, s početkom ove školske godine ušli smo u ovaj Erasmus project pa je naša učiteljica engleskoga jezika i koordinatorica projekta Mirela Tomić išla u prosincu u Poljsku, u grad Wroclaw, u prvi učiteljski posjet.


Tamo se upoznala s kolegicama iz Poljske i Grčke, promatrala kako se uči u Poljskoj. Sljedeći posjet trebao je biti kod nas, u Hrvatskoj, u travnju. Pripremali smo se za gošće iz Poljske i Grčke, ali nam je korona kriza omela planove. Trebalo je promišljati o novim  načinima  realizacije  projekta pa je odlučeno da se posjet Hrvatskoj odradi on line u lipnju. Budući smo još uvijek u škola na daljinu i tako ćemo završiti školsku godinu, nije nam bio problem pripremiti se za ovaj posjet.

 Na sastancima u trajanju od  dva  sata, koji su se održavali svaki dan preko Zoom-a, sudjelovale su učiteljice iz Atene i Wroclawa te učitelji i učiteljice naše škole: Andrea Akmačić, Dinko Šimić, Antonija Jelančić, Ana Tuličići  i Mirela Tomić kao koordinatorica. Na prvom sastanku je Mirela Tomić prezentirala nastavu engleskog jezika uz pomoć alata Wordwall, Live work sheets i  Padlet. Na drugom sastanku je učiteljica njemačkoga jezika Andrea Akmačić prezentirala  nastavu  njemačkog uz pomoć alata Plickers, Mentimetar i Jigsaw puzzle. Na trećem sastanku je učiteljica Ana Tuličić održala nastavu povijesti koristeći alate  Nearpod, Canva i Coogleit. Četvrti sastanak je bio nastava fizike kroz alate Phat simulations, Padlet, Teams i Coogleit koji je vodio učitelj Dinko Šimić. Nastava matematike odrađena je uz pomoć alata  Screencast-o-matic, Geogebra i  Epic pen, a odradila  ju je učiteljica Antonija Jelančić. Svi učitelji su održali i radionice za izradu zadataka u navedenim alatima.  Naše virtualne gošće bile su oduševljene i nastavom i radionicama.

 Zadnji sastanak  bio je kulturološki pa smo odlučili prikazati gošćama kratke filmove o našem kraju kad već nisu mogle uživo doživjeti njegove ljepote. Pustili smo kratke filmove naših autora Alena Kocića i Jadranka Đurića, a koji su svijetu već prezentirali ljepotu našega kraja.

Na sastancima se dogovaralo kako će se realizirati Erasmus posjeti učenika. Naši su učenici trebali ići u Poljsku i Grčku, a isto tako primiti goste učenike iz Poljske i Grčke. Projekt je zbog više sile produžen do listopada 2021. pa se nadamo da će se planirani posjeti moći realizirati, na radost naših učenika.





[ Povratak na prethodnu stranicu Povratak | Ispiši članak Ispiši članak | Pošalji prijatelju Pošalji prijatelju ]
preskoči na navigaciju