ČESTITAMO NAŠIM LIDRANOVCIMA!
Autor: Marina Šoufek Podhraški, 28. 2. 2012.

Županijska smotra LIDRANO 2012., održana je u OŠ Antuna Mihanovića u Slavonskom Brodu. Ove  godine se okupilo 150 učenika iz 32 osnovne i srednje škole, a sam je susret bio organiziran u tri cjeline – literarni radovi i novinarski izraz te dramsko-scenski izraz.

U kategoriji literarnog izraza sudjelovala su 24 učenika,  a za državnu smotru predložen je i literarni rad „Kad se zaljubim“, našeg Edija Čeranića i njegove mentorice Zdenke Bule.

Od deset pristiglih radova osnovaca u kategoriji samostalni novinarski izraz, za državnu smotru proslijeđen je i članak „Josipa“ , Maje Wiena Benić i njene mentorice Blagice Pečnjak.

U kategoriji dramsko-scenskog izraza, sedam je osnovaca kazivalo poeziju, četvero je priredilo monolog, dvije su se skupine predstavile recitalom, a sedam dramsko-scenskom igrom. Odgledavši sve dramsko-scenske nastupe osnovaca, županijska prosudba je za državni susret predložila i recital koji su izveli naše učenice: Leonora Barišić, Matea Pauković, Paulina Lalić, Martina Rakitić, Lucija Trobić, Magdalena Jurčević i Lara Matijević, koje je pripremala mentorica Angelina Bijelić.

Državno povjerenstvo najbolje će radove pozvati na državnu smotru koja će se održavati od 15. do 19. travnja, a mi im još jednom čestitamo!

MALI NOVINARI I UČITELJICA DANIJELA LAKTAŠIĆ