Na otvorenju Dječjeg tjedna
Autor: Helena Kudra, 3. 10. 2023.

Na otvorenju Dječjeg tjedna sudjelovali su učenici 1. i 2. razreda naše škole. Učenici 2.b razreda su sa svojom učiteljicom Đurđom Kaksa pisali i čitali poruke odraslima.

PORUKE ODRASLIMA

Ja sam Katarina. Imam sedam godina. Ja sam samo dijete, ali kad se igram postajem astronaut, doktorica, frizerka, tajni agent i još puno toga. Što ću tek postati kad odrastem? Tko zna? Sad me pustite da budem samo dijete. Jedno veličanstveno dijete!

Katarina Tadić, 2.b

Odrasli, slušajte nas. Pitajte nas kako smo, što nam je zanimljivo, a što bez veze. Shvatite nas ozbiljno. Nekad ćemo nešto zeznuti. To vam je normalno jer smo djeca. Sjetite se da smo znatiželjni, zaigrani, ponekad nestašni. Pokažite nam da treba poštovati druge, da nasilje nije dobro i da svijet može biti puno ljepše mjesto. Imamo puno toga za reći, samo nas pitajte i slušajte.

Ivano Biondić, 2.b

Odrasli, budite primjer djeci!

Učite ih da pomažu drugima, da se ne rugaju i da se trebaju lijepo ponašati.

Eva Mičetić, 2.b

Odrasli, više mislite na prirodu, više mislite na našu budućnost bez smeća!

Sunčica Matijašević, 2.b

Molim vas da nema rata!

Frano Mihanović, 2.b

Želim da odrasli manje rade i da budu više s djecom.

Marko Jakopović, 2.b

Želim vam zdravlja, ljubavi, sreće i da budete dobri kao što ste bili i do sada.

Ivano Kašljević, 2.b

DND Nova Gradiška i ove godine organizira brojne aktivnosti:Bajkaonice za vrtićku i školsku djecu, Kreativnu ekološku radionicu, besplatnu projekciju filma. Također, članovi Dječjeg foruma i Dječjeg gradskog vijeća susrest će se s gradonačelnikom i predstavnicima gradske vlasti, a sve će završiti u subotu, 7. listopada uz obiteljske igre u Gradskom parku.