Moja škola – Ekoškola

Škola od 2001. Godine nosi  titulu EKOŠKOLA kao priznanje za rad na osvještavanju ekološkog načina razmišljanja i djelovanja kod učenika, učitelja i ostalih zaposlenika škole .Tada smo bili prva ekoškola u Županiji. Centralni zadatak je štednja energije, a radili smo i na štednji struje, uređenju okoliša, te promicali zdrav  način života. Svake godine obilježavamo eko-tjedan i projektni dan. Po cijeloj školi  imamo postavljene natpise EKOŠKOLA, PAMETNI ZNAJU ZAŠTO VODU ZATVARAJU, ISKORISTIMO DANJE SVJETLO sve sa ciljem odgojnog djelovanja. U svim prostorima škole imamo spremnike za odvajanje otpada. Marljivim radom na ekološkim temama, obilježavanjem važnih ekodatuma i događanja škola je  ostvarivala uspjehe na ovom području i dobivala važne plakete i ostvarivala statuse. 2023. godine škola je dobila platinasti, status ekoškole. Već 12 godina sudjelujemo u akciji DM-a pod nazivom „Zeleni korak“. To je akcija sakupljanja starog papira u kojoj  ostvarujemo odlične rezultate i dobivamo novčane nagrade.

Koordinatorica ekoprojekta Helena Kudra

Himna ekoškole: