Ukupno: 692063

Održana Konstituirajuća sjednica Dječjeg gradskog vijeća
Autor: Marinela Banovčić, Dinko Šimić, 3. 12. 2019.

U velikoj Gradskoj vijećnici održana je 27. studenoga 2019. godine Konstituirajuća sjednica Dječjeg gradskog vijeća. Sjednici su prisustvovali novoizabrani vijećnici i njihovi roditelji, a ispred grada Nova Gradiška zamjenik gradonačelnika Borislav Vidošić. Konstituirajuću sjednicu su vodile bivše vijećnice, predsjednica Dječjeg gradskog vijeća Iva Češić i zamjenica Melani Posavčević.

Na početku sjednice sve je prisutne pozdravila predsjednica Društva Naša djeca Verica Lukačević. Melani Posavčević i Iva Češić upoznale su nove vijećnike s dosadašnjim radom Dječjeg gradskog vijeća, pravima i obvezama vijećnika. Nakon pročitanih izvješća o provedenim izborima u gradskim školama koje su podnijele vijećnice Hana Karaturović i Nela Češić, vijećnici su položili prisegu. U mandatnom razdoblju do 15. rujna 2021. godine vijećnici Dječjeg gradskog vijeća bit će:

• Marko Bošnjak i Dorian Delić
  • Nika Bušić i Paula Barišić
  • Ivan Galicija i Hrvoje Galetić
  • Nela Češić i Lana Češić
  • Hana Karaturović i Lea Miličević
  • Ema Katičić i Irina Matošević
  • Marko Kruljac i Benjamin Strmotić
  • Petar Petrić i Ivan Špehar
  • Jakov Petrović i Lovro Pereglin
  • Noah Rossi i Ema Posavčević
  • Ella Šajfar i Tihana Mihić.

U ime vijećnika prisegu su čitali Marko Bošnjak i Ema Katičić, a nakon toga su svi vijećnici i zamjenici vijećnika potpisali tekst prisege.

Tajnim glasovanjem vijećnika izabrana je i dječja gradonačelnica Ema Katičić i njezin zamjenik Petar Petrić.

U ovom će se mandatnom razdoblju mladi vijećnici baviti temama dječjih i ljudskih prava, ulogama gradskih ureda i odjela, organizirati sjednice Vijeća na kojima će odraslima iznositi svoje ideje i prijedloge, sudjelovati u kreativnim i edukativnim radionicama uz prigodne datume i datume važne za dječja prava, humanitarnim akcijama i volonterskim aktivnostima. Nastavit će i s izradom novih igara u projektu Upoznajmo svoj grad.

Na kraju sjednice sve nas je pozdravio i zamjenik gradonačelnika Borislav Vidošić i  poželio puno uspjeha u radu novoizabranim vijećnicima, gradonačelnici i zamjeniku.

Tekst i fotografije:

Društvo Naša djeca Nove Gradiške